top of page

Медіа рейтинг військових експертів у ЗМІ та соціальних мережах за серпень

Рік тому в українському медіа-полі були зовсім інші дискусії та інші експерти. Ми дивилися телебачення Торонто, читали економічні новини та стежили за політичним порядком денним. Тепер у фокусі уваги українців – новини про війну. І на місце політичних експертів прийшли військові оглядачі.


Ми в Semantrum склали рейтинг військових експертів у ЗМІ та соціальних мережах за серпень.


Учасники рейтингу обирались за фактом згадування у медіа у якості військового експерта/оглядача/коментатора. Для ЗМІ лідерство визначалося за параметром сумарної кількості контактів із аудиторією публікацій, у яких експерт згадувався у головній ролі. Для соціальних мереж – співвідношенням реакцій та коментарів на пости чи відео до загальної кількості підписників каналу/сторінки експерта.


Основні показники рейтингу:


• Топ-5 рейтингу в інтернет ЗМІ – Олексій Арестович, Олег Жданов, Олександр Мусієнко, Тарас Чмут та Сергій Згурець.


• Топ-5 рейтингу у соціальних мережах – Олексій Арестович, Іван Яковина, Валерій Маркус, Олег Жданов та Євген Карась.


• Найбільшу кількість постів у соціальних мережах опублікували Ігаль Левін, Олександр Коваленко, Олег Шарп, Микола Бєлєсков та Євген Карась.Деталізація:


На першому місці в рейтингу в інтернет-ЗМІ "найвідоміше заспокійливе під час повномасштабної війни" та першоджерело мема про 2-3 тижні Олексій Арестович. Також він лідирує у соціальних мережах. В медіа у серпні Арестович згадувався понад 15 тисяч разів, 16% згадок припало на сайт ТСН. У соц. мережах у експерта була збалансована картина за представленістю – він активно постив у Telegram, Instagram, Facebook, Twitter та Youtube. Найбільше реакцій при цьому йому приніс Instagram – 57% від усіх реакцій.


Друге місце у рейтингу інтернет-ЗМІ дісталося підполковнику запасу Олегу Жданову. У соціальних мережах він посідає 4 місце рейтингу. У ЗМІ про Жданова написали більше ніж 7 тисяч разів, 21% згадок забезпечив сайт ТСН. У соц. мережах експерт найбільше постив у Telegram (71%) та Youtube (26%). 99% реакцій Жданову приніс канал на Youtube.


На третьому місці рейтингу в інтернет-ЗМІ – керівник центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. У рейтингу соціальних мереж він посідає 19 місце. У ЗМІ Мусієнко згадувався 969 разів, 13% з яких припали на сайт 24 каналу. У соц. мережах він опублікував 43 поста, всі у Facebook.


На другому місці у рейтингу соціальних мереж журналіст-міжнародник Іван Яковіна. У рейтингу інтернет-ЗМІ йому дісталося 8 місце. Яковіна опублікував загалом 263 пости у Twitter (42%), Facebook (49%) та Youtube (9%). 50% усіх реакцій журналісту принесли відео на Youtube, 39% – пости у Twitter. В інтернет-ЗМІ 40% усіх згадок Яковині забезпечив сайт "Новое время".


Третє місце в рейтингу соціальних мереж дісталося військовому Валерію Маркусу. У рейтингу інтернет-ЗМІ він посідає 16 місце. Маркус публікував пости в Telegram (58%), Twitter (20%), Facebook (12%), Instagram (7%) та Youtube (3%). При цьому найбільше реакцій йому принесли Instagram (40%), Facebook (28%) та Youtube (16%).


Найбільше постів у соціальні мережі в серпні опублікував військовий аналітик Ігаль Левін – 2 219 публікацій, що в 3 рази більше, ніж опублікував наступний за ним експерт. 95% постів Левін запостив у Telegram. Він публікував у свій Telegram не лише експертний контент, а й основні новини війни. У рейтингу соціальних мереж Ігаль Левін посідає 9 місце, у рейтингу інтернет-ЗМІ – 11.


Інсайти щодо присутності експертів у соцмережах та ЗМІНайменшою популярністю у військових експертів користується Instagram - сторінки в цій соц. мережі є тільки в А. Арестовича, В. Маркуса та А. Коваленка. Найпопулярніший майданчик - Facebook, сторінки там мають більшість аналізованих експертів.


Як показує рейтинг, Instagram даремно ігнорують – Арестовичу він приніс 57% усіх реакцій, Маркусу – 40%. Також гарні результати щодо охоплення аудиторії дає Youtube – експерти, які його використовують для комунікації з підписниками, мають непогані результати. Схоже, аудиторії "заходить" відео контент. Статистика по середнім переглядам та реакціям на пости в соц. мережах підтверджує цю тезу. У експертів, які використовують Youtube та Instagram, середня кількість реакцій від них може досягати 50-90% від усіх реакцій. 


Цікаве спостереження щодо Telegram: для цієї соц. мережи характерно поєднання експертних оцінок та новинних постів. На відміну від, наприклад, Facebook, в який публікують здебільшого особисті оцінки та авторські пости. Поєднання експертних оцінок та новинних постів в Telegram дозволяє підтримувати постійну активність на каналах та забезпечувати сталість переглядів. 


В інтернет-ЗМІ найкращі показники щодо контактів з аудиторією військовим експертам забезпечили сайти ТСН, 24 канал, УНІАН та "Новое время".


Детальніше про показники рейтингу за посиланням.

Comments


bottom of page