top of page

В Україні зникнуть 127 державних та комунальних ЗМІ

З 244 державних і комунальних друкованих видань, які взяли участь в першому етапі роздержавлення, 49 ЗМІ вже повністю реформовано, ще 127 ЗМІ знаходяться у стані ліквідації, 33 очікують  перереєстрації  і 36 взагалі не підготували документи для реформування. Про це заявив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, повідомляє liga.net.


Всього в Україні налічується 687 комунальних і державних видань. Всі вони підлягають реформуванню в два етапи.


«На жаль, в бюджеті 2017 р/ не передбачена одноразова допомога для газет, які пішли на перший етап, тому що ще не були реформованих газет, - зазначив Наливайко, - Зараз ми знову звернулися до уряду з проханням виділити ці кошти, тому що вже є  реформовані газети».


Наливайко нагадав, що одноразова допомога для кожного видання становить 50 тис. грн.


Нагадаємо, що в грудні 2015 р. Верховна Рада прийняла закон України, який передбачає поступове роздержавлення державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.


Відповідно до закону, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності цим законом, і другий - протягом наступних двох років.


На першому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України.


На другому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, які не реформовані на першому етапі. У законі визначено, що трудовий колектив редакції має пріоритетне право у визначенні способу реформування.

Comments


bottom of page