top of page

5 основних нефінансових метрик ефективності Вашого PR відділу.

Згідно недавнього дослідження JOTW Communications, одним з найбільших викликів в діяльності PR-менеджерів, окрім незмінного бюджету, є доказ ROI (return of investments) відділу зв’язків з громадскістю (54%).


Дійсно, часто діяльність PR-менеджерів неможливо напряму пов’язати з надходженням грошових коштів на баланс підприємства та збільшенням кількості клієнтів.


Тож якими нефінансовими метриками можна поміряти ефективність відділу PR?


Якість Вашого співробітництва з медіа.


Замало просто висвітлювати діяльність Вашої компанії у медіа – варто слідкувати за тим, щоб Ваші конкуренти не мали сильнішої позиції в релевантних ЗМІ. Кожна написана Вами стаття має нести в собі не тільки повідомлення про товари та послуги Вашої компанії, але також кожним словом підкреслювати ваше позіціонування та «відбудову» від конкурентів.


Формування цінних відносин з медіа.


У терміні «public relations» найголовнішим словом є таки «relations». Тож основним завданням є побудова довгострокових та тісних взаємин з цільовими медіа та журналістами, що дасть змогу пізніше витрачати менше зусиль на реалізацію вашої коммунікаціонної стратегії.


Підрахуйте, скільки медіа є лояльними до вас, скільки до конкурентів, порівняйте охвати і відповідність цільової аудиторії – і маєте показник ефективності побудови взаємин зі ЗМІ.


Персоналізований звіт клієнта у Semantrum. Індекс позиціонування. Чим вище розміщена точка з даними, тим більше було позитивних згадок і згадок у авторитетних ЗМІ. Розмір точки показує закальну кількість згадок.


Побудова цілісного сприйняття бренду.


Кажучи про бренди, створення цілісного іміджу бренду є, мабуть, однією з основних причин використання такого інструменту як PR. У світі, де фанати ночують у палатках під магазинами Apple за день до виходу нової моделі, а пошук на Amazon товарів стрімко конкурує з пошуком того ж у google, ви не можете дозволити ринку вирішувати, яким саме буде ваш бренд; саме ви повинні сформувати та розказати його історію, допомогти споживачам з першого погляду зрозуміти, що відрізняє ваш бренд від конкурентів, а також чому ваш бренд є актуальним саме зараз.


Досягнення цільового ринку через комунікацію.


Фахівці зі зв'язків із громадськістю можуть не тільки допомогти вам визначити, на яких ринках ви повинні зосереджуватися, а також мати готові стосунки у спільнотах, які ви хочете ввійти.


Уявіть, що ви виводите на ринок новий продукт. Реклама може здобути визнання, але PR допоможе точно визначити тих, хто хоче перейти від скептиків до шанувальників. Ваш PR-професіонал знає, які публікації ваш ідеальний клієнт читає, про що вони говорять в соціальних мережах та хто є на цьому ринку лідером думок.


Наявність необхідної підтримки.


В березні цього року співачка Ріанна виступила з критикою додатку Snapchat. Після цього, загальне падіння акцій компанії склало 4,7%, а статок власника зменшився на $150 млн.


Ми вже казали у минулому пункті про лідерів думок, але зараз акцентуємо на них увагу. PR-спеціаліст створює справжню підтримку, гарантує, що бренд буде на слуху, а також забезпечує підтримку редакторів, журналістів, експертів у галузі та авторитетних лідерів суспільної думки.


Незважаючи на те, що рентабельність інвестицій, безумовно, важлива, існує більше способів вимірювання, ніж грошові надходження. PR-команда формує вашу ідентичність бренда, залишає ваших конкурентів поза увагою медіа і формує стратегічно цінні стосунки для вашої компанії.

Comments


bottom of page