top of page

Ігноруєте медіа-моніторинг? Ось приховані збитки, які ви можете не помічати:


медіа-моніторинг

В епоху інформаційного перенасичення бренди постійно борються за увагу. Щоб виділитися на переповненому ринку, потрібен стратегічний підхід, а медіа-моніторинг є важливим інгредієнтом у рецепті маркетингового успіху. Однак багато компаній ігнорують цей важливий аспект, що призводить до непомітної втрати ресурсів і пропущених можливостей для зростання.


Політ наосліп: Небезпека медіа, які не відстежуються


Уявіть, що ви керуєте автомобілем із зав'язаними очима. Це, по суті, те саме, що нехтування медіа-моніторингом робить з вашими маркетинговими зусиллями. Не маючи даних про охоплення, реакції аудиторії та сприйняття бренду громадськістю, вам залишається лише здогадуватися про ефективність ваших кампаній. Це може призвести до каскаду дорогих помилок:


Даремно витрачений бюджет: Чи охоплюють ваші дорогі телевізійні рекламні ролики потрібну демографічну групу? Чи генерує ця PR кампанія цільові кліки, чи просто зникає у фоновому шумі?


Втрачені можливості для зростання: Про вас пишуть великі галузеві медіа? Медіа-моніторинг допоможе вам виявити ці згадки та використати їх для посилення бренду в соціальних мережах або підвищення цільового охоплення.


Невиявлені репутаційні кризи: Негативні згадки в пресі або бурхливі обговорення в соціальних мережах можуть завдати серйозної шкоди репутації. Якщо не відстежувати ці проблеми, вони можуть непомітно розростатися, поки не стане занадто пізно стримувати їхні наслідки.


Отже, як медіа-моніторинг може змінити ситуацію? Ось де відбувається магія:


Оптимізація на основі даних: Відстеження таких показників, як охоплення та залученість, дозволяє вам аналізувати результати поточної кампанії та вносити корективи в наступні, покращуючи показники залучення в майбутньому.


Максимізація рентабельності інвестицій: Кожна маркетингова та PR гривня заслуговує на вимірювані результати. Медіа-моніторинг дозволяє визначити медіа-канали, які приносять найбільшу віддачу, щоб ви могли стратегічно розподіляти ресурси.


Проактивне управління репутацією: Відстеження трендів у соціальних мережах та згадок бренду дозволяють швидко виявляти та реагувати на потенційні кризи або знаходити інформпривід для покращення репутації.


Демонстрація цінності: PR команди часто стикаються з необхідністю виправдати свій бюджет. Показники медіа-моніторингу надають конкретні докази впливу ваших кампаній на суспільну думку, дозволяючи вам продемонструвати цінність, яку ви надаєте стейкхолдерам.


Хороша новина? Для початку вам не потрібна команда аналітиків, щоб розпочати роботу.


Існує безліч інструментів для відстеження медіа, починаючи від безкоштовних і закінчуючи комплексними платними рішеннями. Головне - визначити метрики, які найбільше відповідають вашим бізнес-цілям. Ось кілька основних з них, які ми в Semantrum рекомендуємо:


  1. Динаміка публікацій за кількістю - наскільки зростає кількість згадок про ваш бренд за певний час

  2. Динаміка публікацій за охопленням - наскільки зростає аудиторія, яка читає про ваш бренд

  3. Згадки та показники аудиторії включаючи тональність та тематику джерела - дозволить вчасно виявити та оцінити збитки від ворожої інформаційної атаки

  4. Частка голосу серед конкурентів - показує, наскільки ви помітні серед усіх гравців у вашій галузі

  5. Індекс медійної помітності - наскільки помітні публікації про ваш бренд у загальному медіапросторі

  6. Індекс лояльності ЗМІ - співвідношення позитивних і негативних згадок про ваш бренд у медіа

  7. Аналіз джерел та аудиторії позитивних і негативних згадок покаже, як більше про вас дізналися - позитивно чи негативно, і чи в релевантних джерелах

  8. Розподіл згадувань за регіонами-джерелами за тональністю - показує, як розподіляється лояльність аудиторії по регіонах

  9. Кількість фокусних публікацій до кількості згадувань та розміру аудиторії - покаже, скільком людям ви розповіли про свій бренд через публікації.

  10. Порівняння кількості згадувань та охоплення аудиторії (індекс впізнаваності, лояльності тощо) на вашому ринку та свою позицію відносно конкурентів


Comments


bottom of page