top of page

Як змінилася аудиторія соцмереж після введення санкцій

17 травня набув чинності Указ Президента України про введення санкцій відносно ряду російських інформаційних сайтів, зокрема соціальних мереж «Вконтакте» і «Однокласники», порталів «Яндекс» і «Mail.Ru». Компанія Gemius проаналізувала аудиторію і активність рекламодавців на заблокованих ресурсах до і після введення санкцій. Аудиторія Vk.com і Ok.ru падає, Facebook - зростає, тенденції у рекламній активності аналогічні.


В аналіз включені дані дослідження онлайн-аудиторії gemiusAudience (ПК) і моніторингу онлайн рекламних кампаній gemiusAdReal (відеореклама) за тиждень до введення санкцій - 8-14 травня і за тиждень після - 22-28 травня.


Вконтакте і Однокласники втрачають позиції


Результати дослідження gemiusAudience показують, що частка користувачів на заблокованих соціальних мережах знизилася: Вконтакте втратив 3,7 мільйона користувачів на ПК, а Однокласники - 2,6 мільйона. До введення санкцій Вконтакте охоплював 50,5% відвідувачів Уанету (gemiusAudience, 8-14 травня), за тиждень охоплення аудиторії знизився до 30,8%. Нагадаємо, що раніше даний ресурс займав лідируючі позиції на ринку і був найбільш відвідуваною соціальною мережею країни.


Охоплення аудиторії на Одноклассниках впало з 22,3% до 8,5%.


Аудиторія Facebook зростає


У той же час введення санкцій позитивно позначилося на кількості відвідувань західного гіганта - Facebook. Тижнева аудиторія мережі до заборони російських ресурсів становила 5,3 мільйони користувачів (охоплення 28,5%), а після блокування виросла на 2,2 мільйона. З 22 по 28 травня соціальну мережу відвідали 7,5 мільйона аудиторії Уанету, 40% всіх інтернет-користувачів за тиждень.


Активність рекламодавців в заблокованих соціальних мережах знизилася. Найбільший спад охоплення аудиторії відеорекламою спостерігається в соціальній мережі Вконтакте - на 92% (2,17 мільйонів користувачів). В Одноклассниках з 22 по 28 травня відеореклама охопила 400 тисяч користувачів, що на 77% менше, ніж на тиждень до заборони ресурсів.


Відеореклама на Facebook охопила більше аудиторії, проте темпи зростання активності рекламодавців менш стрімкі - частка охопленої аудиторії зросла на 30%.


Yandex.ua та Mail.Ru


Аудиторія Yandex.ua знизилася на 1,9 мільйона користувачів: перед забороною ресурсу сайт охоплював 38,1% всіх користувачів Уанету за тиждень, після заборони - 28,0%. Mail.Ru втратив більше користувачів - 2,5 мільйона: з 8 по 14 травня портал відвідали 31,7% тижневої аудиторії української Мережі, а з 22 по 28 травня - 18,6%.


Охоплення аудиторії відеорекламою на Yandex.ua знизився на 72,8%, Mail.Ru – на 34,3%.

Comments


bottom of page