top of page

МАРКЕТИНГ VS PR. Спільне та відмінне у використанні системи медіамоніторингу.

Медіамоніторинг є важливим інструментом як для маркетологів, так і для PR-спеціалістів, але вони можуть використовувати його з різних перспектив.


Як саме використовують систему наші клієнти в Semantrum? Пропонуємо вам 5 ключових відмінностей у використанні системи медіамоніторингу цими двома спеціалістами.


Для маркетолога:

1. Спрямованість на аналіз аудиторії: Маркетологи використовують медіамоніторинг для вивчення реакції цільової аудиторії на свої товари чи послуги. Вони аналізують відгуки, коментарі та рейтинги, щоб розуміти, які аспекти продукту чи рекламної кампанії спрацьовують та які потребують покращення.


2. Контроль за конкурентами: Маркетологи використовують медіамоніторинг для слідкування за активністю конкурентів, вивчення їхніх стратегій та відповідей аудиторії. Це допомагає створити конкурентну перевагу.


3. Слідкування за трендами: Маркетологи аналізують медіамоніторинг, щоб виявити актуальні тренди в своїй галузі та налагодити маркетингові стратегії відповідно до них.


4. Розвиток бренду: Вони використовують результати медіамоніторингу для визначення, як сприймається їхній бренд на громадськості та для вдосконалення комунікаційних стратегій.


5. Визначення ROI: Маркетологи визначають ефективність своїх маркетингових кампаній через аналіз медіамоніторингу та вимірюють ROI (повернення інвестицій) для кожної кампанії.


Для PR-спеціаліста:

1. Стратегія репутації: PR-спеціалісти використовують медіамоніторинг для вивчення репутації компанії або клієнта в ЗМІ та соціальних мережах, та розробки стратегій для її покращення.


2. Управління кризами: Вони слідкують за негативними новинами та реакцією громадськості у реальному часі, щоб швидко реагувати на можливі кризові ситуації та розробляти плани дій.


3. Взаємодія зі ЗМІ: PR-спеціалісти використовують медіамоніторинг для відстеження виступів клієнта в ЗМІ та оцінки ефективності медіапублікацій.


4. Взаємодія з впливовими особистостями: Вони слідкують за діяльністю впливових осіб, які можуть мати важливий вплив на репутацію бренду, і розробляють стратегії співпраці з ними.


5. Вимірювання PR-ефективності: PR-спеціалісти використовують медіамоніторинг для визначення результатів своєї роботи, включаючи кількість публікацій, обсяг покриття та тон висвітлення.І незалежно від того, чи ви маркетолог, чи PR-спеціаліст, медіамоніторинг допомагає вам досягти вашої мети та зміцнити вашу позицію на ринку.

Діліться своїми враженнями та досвідом у коментарях!

Comentarios


bottom of page