26 лютого відзначається День неквапливості, або День повільності. Ми вирішили з‘ясувати за допомогою системи медіа-моніторингу та контент-аналізу Semantrum, у яких питаннях Україна як держава найбільш некваплива.
Аналіз українського веб-контенту, теле/радіо-новин та друкованої преси за останні 12 місяців показав, що є теми, які за кількістю уваги до них у ЗМІ є безумовними лідерами демонстрації неквапливості України.
Три теми в українських ЗМІ, які найчастіше обговорюються у контексті гальмування важливих для України процесів чи проектів:
повільний процес адаптації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Київ відстає від графіка проведення реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та Євросоюзом
Україна гальмує структурні реформи, необхідні для отримання наступних траншів МВФ, через що відстає від графіка отримання міжнародних кредитів
проект "Стіна" на кордоні з Росією відстає від графіка на два роки через суттєве недофінансування. Програма реконструкції українських пунктів пропуску, яка мала фінансуватися ЄС, згортається через затримки та корупцію з боку України
Нижче наведений рейтинг персон, які найчастіше фігурують у ЗМІ, коли мова йде про неквапливість України. Ці персони у повідомленнях згадуються не як джерела чи організатори неквапливості, а як люди, які констатують або заявляють про існуючі проблеми:
Іванна Клімпуш-Цинцадзе, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Х'юго Мінгареллі, Глава представництва ЄС в Україні
Петро Порошенко, Президент України
Олександр Данилюк, Міністр фінансів України
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України
Медіа-аналіз зроблений за допомогою системи Semantrum. У моніторингу беруть участь українські телеканали, радіо, центральні та регіональні друковані видання, Інтернет-ЗМІ. Період дослідження: березень 2017 - лютий 2018.
Comments