top of page

PR у 2023: нетипові поради для досягнення успіху цього року

Краще пізно, ніж ніколи. 2023 рік уже розпочався, і дехто з вас уже склав свої маркетингові та PR-плани на цей рік, а можливо, ви як раз у процесі їх створення.


Тож ми моніторили за десятками, якщо не сотнями різних PR-тенденцій цього року, і вирішили підібрати найбільш нетипові та неочевидні з них, на думку експертів нашої команди.


Нагадуємо, що команда Semantrum — це не лише команда професіоналів з високим рівнем знання медіа-моніторингу, ми також надаємо аналітику для брендів, тому ми тісно співпрацюємо з відділами PR та маркетингу різних компаній, тому ми точно знаємо, які ключові фактори успішних PR стратегій, у тому числі і у 2023 році.


Почнемо з ТОП-5 не типових порад, які ви могли пропустити серед інших:


1. AI: так чи ні


У Semantrum ми безумовно відповімо «так», якщо мова йде про аналітику. Але якщо ми розглядаємо штучний інтелект з точки зору створення контенту, просто будьте обережні з ним. Ще й досі тривають дискусії з приводу того, чи є текст, створений за допомогою технології штучного інтелекту, таким же хорошим, як текст, створений реальною людиною, враховуючи всі нюанси SEO, враховуючи стиль тексту, та чи буде він успішно поширюватися по веб-джерелах, як це зазвичай важливо для PR матеріалів.


2. Розповсюдження контенту.


Це очевидний пункт, оскільки PR сам по собі відповідає за розповсюдження контенту на якісному рівні. Але який контент переважатиме у 2023 році? Це відео. Епоха маркетингу соціальних медіа (яка почалася в 2010 році і триває зараз) принесла нам новий канал поширення контенту — інфлюенсерів. Їх відсоток надзвичайно зростає за останній рік і однозначно зростатиме і цього року, вважають експерти у цій сфері.


Тож звідси можна винести два ключових моменти. 1. Це тип контенту — відео. 2. Це канал дистрибуції — впливові особи (інфлюенсери). Просто об’єднайте перше з другим, і переконайтеся в магічній силі дистрибуції PR-контенту.


3. Показники та дані.


Будь ласка, скажіть, що ви не тільки пишете тексти для своїх PR-матеріалів, а й дивитесь на їх статистику та відповідні метрики. Тому що це ще важливіше. Основні показники допоможуть вам зрозуміти, наскільки аудиторія поінформована про ваш бренд, допоможуть глибоко проаналізувати конкурентів/гравців у вашому інформаційному полі, знайти справжні бенчмарки та навіть тих впливових осіб, про яких ми згадували раніше.


Трохи більше про систему оцінки комунікацій для вашої PR-стратегії можете знайти тут.


4. Автоматизація.


Ми вже підкреслювали важливість моніторингу різних показників. Але тепер мова йде про те, як ви їх моніторите. ХХІ століття так цінує час, як жодне з попередніх століть. Тож цінуйте свій час також. Кількість і якість згадок вашого бренду, визначення емоцій, тенденцій або частки голосу, індексу помітності медіа – і це лише частина важливих показників для моніторингу.


Ви можете витрачати години на обчислення та пошук їх самостійно, або просто натиснути 1 кнопку та отримати всі автоматизовані результати за секунду.


5. Цінність поколінь.


Спочатку дослідіть покоління, якщо ви ще цього не робили. Кожен із них має свої особливості, підходи та бажання. Яке з поколінь є цільовою аудиторією вашого бренду? Візьміть його, опишіть разом із тією цінністю вашого продукту, яку ви можете запропонувати. Зробіть порівняння між іншими поколіннями, які близькі до обраного попередньо, ймовірно, ви упустили деякі моменти. Наша порада — зверніть увагу на покоління Z. Це покоління, повне розумних і рішучих споживачів, які мають величезну платіжну спроможність.

Comments


bottom of page