top of page

Відслідковування прес-релізу (інфоприводу) – кейси використання системи Semantrum

Прес-реліз – це важливий інструмент комунікацій, піару та маркетингу. Він допомагає звернути на себе увагу ЗМІ, щоб потрібну вам новину опублікували та показали аудиторії новинного порталу, газети чи інформагентства. Простими словами, прес-реліз це заявка на публікацію матеріалу в медіа. 


Написання прес-релізів – суттєва складова роботи спеціалістів, які працюють у комунікаціях. Але просто написати прес-реліз (за всіма правилами, вписавши до нього ключові меседжі) замало – далі йде робота з поширення (привіт, напрацьована база ЗМІ) та аналізу результатів. І ось з аналізом результатів (моніторингом та аналітикою) вам допоможе система Semantrum. 


Semantrum – це AI-платформа медіа-аналітики та репутаційного менеджменту, за допомогою якої ви отримаєте цілодобовий моніторинг згадок про бренди, персони, події або будь-які ключові слова в інтернет-медіа, ТБ, пресі та соціальних мережах з детальною аналітикою, візуалізацією та відстеженням динамік за вашими персональними метриками. 


За допомогою Semantrum ви зможете відстежити поширення публікацій, що вийшли за мотивами прес-релізу, щоб краще розуміти, які ЗМІ відгукуються і публікують ваші матеріали, які прогнозні охоплення ці публікації отримують, і в якому контексті ваша інформація доходить до кінцевого споживача. 


Вам більше не потрібно витрачати час на збирання публікацій з Google або безпосередньо з новинних сайтів вручну. Тепер усі публікації для вашої зручності будуть зібрані в одному місці. Також, ви зможете налаштувати розсилки та побачити аналітику за результатами кампанії. 


Робота для відстеження прес-релізу може бути побудована так: 

 • Налаштування моніторингу прес-релізу;

 • Відстеження прес-релізу в динаміці та налаштування розсилок;

 • Робота з аналітикою;

 • Формування підсумкового звіту за кампанією.


Крок 1: налаштуйте моніторинг за розповсюдженням вашого прес-релізу. 


Визначте, які слова журналісти будуть використовувати, публікуючи ваш прес-реліз – це основні (ключові) слова, в яких міститься суть прес-релізу, також це можуть бути слова із заголовка релізу, згадки ключових брендів, персон, акцентів тощо.  На основі цих слів сформулюйте пошуковий запит, за допомогою якого в ви зможете дізнаватись про публікацію вашого прес-релізу у різноманітних джерелах (докладніше про створення пошукових запитів – за посиланням). 


Якщо ви тільки починаєте користуватись системою Semantrum, створіть тему за вашими ключовими словами. Тема включає набір ключових слів, що описують що саме ви відстежуєте в медіа-просторі та типи медіа (інтернет-ЗМІ, соціальні мережі, ТБ, преса, радіо, інформаційні агенції і тощо), за якими відбувається пошук.  


Якщо тема, в яку збираються згадки вашого бренду (який також фігурує і в прес-релізі) у Semantrum у вас вже є, створіть на її основі збережений запит


Таким чином, в окремій темі чи у збереженому запиті ви будете бачити появу нових публікацій за вашим прес-релізом. Крок 2: налаштуйте сповіщення (алерти) за новими публікаціями вашого прес-релізу. 


Звичайно, у вас не завжди є можливість перевіряти появу нових публікацій у системі. Щоб автоматично отримувати сповіщення про появу нових публікацій, налаштуйте алерти за вашою темою або збереженим запитом.  


Ви можете отримувати алерти за зручним розкладом (один або кілька разів на добу, включаючи або виключаючи вихідні) або в реальному часі, відразу після потрапляння публікацій в систему, на пошту або в Telegram.  Крок 3: оцінюйте результати розповсюдження прес-релізу «на ходу». 


Режим "Графіки" у системі Semantrum надає доступ до швидкої візуальної аналітики публікацій за обраними фільтрами. У режимі графіків ви можете зробити як попередню оцінку, так і підсумкову аналітику.  


Радимо зосередитись на таких кількісних показниках: 


 • загальна кількість публікацій (можна порівняти із попередніми прес-релізами, якщо у вас є такі дані); 

 • у яких типах медіа було більше відгуку (в тому числі в соцмережах), які ЗМІ поширювали прес-реліз;  

 • які медіа-холдинги ці ЗМІ представляють;  

 • як реліз поширювався у динаміці, чи були якісь піки згадувань;  

 • яка частка великих ЗМІ у загальному масиві джерел, що написали про вас. 


 Крім кількісних результатів варто також звернути увагу на те, яке охоплення аудиторії (кількість переглядів) отримали публікації за вашим прес-релізом. 


Ви зможете отримати інформацію про те, яке прогнозне охоплення аудиторії отримує та чи інша публікація, безпосередньо на картці публікації, а також  ви можете використати дані з експортів публікацій в Excel або замовити послугу налаштування інтерактивного дашборду у вашому акаунті.  


 Під час аналізу результатів розповсюдження прес-релізу за охопленням зверніть увагу на такі моменти: 


 • загальне охоплення аудиторії (можна порівняти із попередніми прес-релізами, якщо у вас є такі дані); 

 • порівняйте статистику за кількістю публікацій та за охопленням за типами ЗМІ. Зробіть висновки, які типи ЗМІ та соцмережі можуть бути найбільш ефективними з точки зору співвідношення охоплення аудиторії/витрачених зусиль на розміщення публікацій. 

 • перегляньте рейтинги джерел за кількістю та за охопленням аудиторії. Зробіть висновки щодо джерел, працю з якими варто запланувати наступного разу. 


Крок 4: сформуйте підсумковий звіт за результатами поширення прес-релізу.  


Найпростіший і найпоширеніший звіт за результатами прес-релізу – прес-кліпінг – являє собою тексти публікацій та дані про них. Такий звіт можна сформувати автоматично в системі, використовуючи експорти в Word. Ви можете також скоротити його об’єм, якщо використаєте функцію автоматичних анотацій.  


Для створення аналітичного звіту, залежно від ваших потреб, ви можете: 


 • вивантажити готовий автоматичний звіт в Excel або експортувати список документів в Excel для формування звіту за своїм шаблоном; 

 • вивантажити потрібні вам графіки та дані у різних форматах з режиму "графіки" або з дашборду, щоб скласти власний звіт; 

 • вивантажити автоматичний Word-звіт, в якому ви отримаєте основну статистику з текстовим описом, а також дані про прогнозні охоплення аудиторії (динаміка, сумарне охоплення, топ-джерела). 


 Отримані дані та звіти ви зможете представити у своїй компанії та використати їх для планування наступних кампаній.  


 Готово! Завдання з моніторингу та аналізу результатів поширення прес-релізу виконано, ви неймовірні 😊

bottom of page