top of page

Модель "Золоте коло" для комунікації бренду в медіа та соціальних мережах.

У світі маркетингу та комунікацій, що постійно розвивається, для медіаспеціалістів важливо розуміти та використовувати моделі, які здатні пробитися крізь медіашум і формувати довготривалі стосунки з аудиторією. Однією з таких моделей є "Золоте коло" Саймона Сінека - модель розвитку бізнесу та комунікації бренду. Ця модель запропонована в його книзі "Почни з чому" (Start with Why) і розглядає спосіб, якими організації та особистості сприймають та комунікують свою мету та цілі. У цій статті ми заглибимося в суть моделі "Золотого кола" та дослідимо, як медіаспеціалісти можуть використати її для ефективної комунікації.


Що таке модель "Золотого кола" Саймона Сінека?

Саймон Сінек, відомий автор, мотиваційний спікер та організаційний консультант, представив модель "Золотого кола" у своїй книзі "Почніть з Чому" та виступі на конференції TED "Як великі лідери надихають до дії".

Щоб продемонструвати суть "золотого кола", як приклад можна навести одну з ідей Саймона Сінека з виступу на TED Talk: "Люди купують не те, що ви робите; вони купують причину, через яку ви це робите".

Ця модель є простою, але потужною концепцією, яка допомагає окремим людям та організаціям зрозуміти та сформулювати свою основну мету, напрямок та стратегію донесення інформації. Вона складається з трьох концентричних кіл-питань та відповідей, кожне з яких представляє різний рівень комунікації:

комунікації бренду модель Золоте коло

Чому (Внутрішнє коло):

Це внутрішнє коло являє собою серцевину будь-якого бренду або компанії. Воно відповідає на фундаментальне питання: "Чому ви робите те, що робите?". Йдеться про вашу мету, цінності та причину існування вашої компанії чи продукту, окрім отримання прибутку. По суті, це ваша місія, ваша справа і ваше переконання.

Медіаспеціалісти повинні зосередитися на питанні "Чому", щоб створити повідомлення, яке резонує з аудиторією на емоційному рівні. Йдеться про визначення основного повідомлення, місії або цінностей, які ви прагнете донести через контент. Коли люди ідентифікують себе з метою організації, вони з більшою ймовірністю стануть її лояльними прихильниками.

За Сінеком, розуміння та чітке вираження "Чому" є ключем до надихання та мотивації інших.

Що є причиною того, що компанії, які починають із "Чому", виграють? Сінек наголошує: люди купують не те, що ви робите, а те, чому ви це робите. На його думку, якщо компанія не дає відповіді на це запитання, то споживачі підсвідомо відчувають фрустрацію. Вони не можуть ухвалити рішення емоційно – і змушені ґрунтуватися лише на фактах.

Як (середнє коло):

Середнє коло стосується питання "Як". Воно відповідає на питання: "Як ви робите те, що робите?". Цей рівень представляє процеси та стратегії, які підтримують "Чому" організації. Йдеться про унікальний підхід або методологію, яка відрізняє вас від інших.

Медіаспеціалісти повинні розповідати про "Як" компанії таким чином, щоб продемонструвати дієвість, інноваційність та надійність. Так можна побудувати довіру та авторитет в очах аудиторії.

Під час опису керівних принципів та стратегій, Саймон Сінек рекомендує використовувати дієслова. Це не "чесність", це "завжди вчиняти правильно". Це не "інновації", а "дивитись на проблему під іншим кутом".

Що (зовнішнє коло):

Зовнішнє коло стосується "Що". Воно відповідає на питання: "Що ви робите?". На цьому рівні ви повідомляєте про продукти або послуги, які ви пропонуєте. Хоча "Що" є важливим, модель Сінека підкреслює, що його слід розглядати в контексті "Чому" і "Як".

"Що" слугує доказом "Чому". Якщо результат ваших зусиль відображає ваші "Чому", це означає, що ваше "Що" також має силу.

Як медіаспеціалісти можуть використовувати модель "золотого кола":

Почніть з питання "Чому":

Розробляючи меседжі або брендингові кампанії, медіафахівцям варто починати з питання "Чому". Зрозумійте та сформулюйте мету та цінності організації. Підкресліть емоційний та соціальний вплив вашого продукту чи послуги.

Розкажіть переконливу історію:

Історії глибоко резонують з людьми і є потужним інструментом для передачі "Чому". Розробляйте наративи, які висвітлюють шлях і боротьбу, що призвели до створення вашої організації. Зробіть свій бренд більш людяним.

При описі ваших підходів використовуйте дієслова:

Під час опису керівних принципів та стратегій використовуйте дієслова замість іменників. Це не "чесність", це "завжди вчиняти правильно". Це не "інновації", а "дивитись на проблему під іншим кутом". Це не "співпраця" а "працювати разом".

Зверніться до емоцій:

Модель Сінека підкреслює важливість зв'язку з аудиторією на емоційному рівні. Медіаспеціалістам варто використовувати мову, образи та меседжі, які викликають почуття натхнення та причетності.

Приклад використання "Золотого кола":

Apple

У своєму виступі на конференції Ted Сінек використовував компанію Apple як ілюстрацію до "Золотого кола".

Чому: У всьому, що ми робимо, ми віримо в те, що оскаржуємо статус-кво. Ми вважаємо, що потрібно мислити по-іншому.

Як: Ми порушуємо існуючий статус кво, створюючи естетично привабливі, прості та зручні у використанні товари.

Що: Ми виробляємо тільки відмінні комп'ютери.

Саймон Сінек пояснює успіх компанії Apple тим, що вона почала з "Чому". Він стверджує, що в результаті Apple вдалося залучити клієнтів зі схожими цінностями. Це послужило основою маркетингової стратегії Apple та паливом для її діяльності.

Comments


bottom of page