top of page

Про кого частіше пишуть українські журналісти

Про кого із сучасних політиків або впливових чи відомих людей найчастіше думають українські журналісти і, відповідно, хто найчастіше згадується в українських ЗМІ? Таке питання у День журналіста ми задали онлайн-системі медіа-моніторингу та контент-аналізу Semantrum. При цьому нас цікавили дані за поточний рік, тобто за січень-травень 2017 року, і таки типи ЗМІ: українське ТБ, радіо, друковані ЗМІ та українські Інтернет-ЗМІ.


Система Semantrum вміє самостійно виявляти згадування будь-яких персон у текстах, тому для неї це було досить просте завдання. У результаті ми отримали таку картину: найчастіше згадується президент України Петро Порошенко, причому з помітним відривом у кількості згадувань, а на другому та третьому місцях опинилися президенти двох інших важливих для нас країн – Росії Володимир Путін та Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп відповідно (див. Графік “Медіа-рейтинг персон: січень-травень 2017, усі типи ЗМІ”).


Також у першу десятку найзгадуваніших персон в українських ЗМІ потрапили ще двоє “іноземців” – колишній президент США Барак Обама (5 місце) та концлер Німеччини Ангела Меркель (9 місце).


З числа “своїх” до ТОП-10 також потрапили: прем’єр-міністр Володимир Гройсман (4 місце), Генпрокурор Юрій Луценко (6 місце), екс-президент Віктор Янукович (7 місце), міністр МВД Арсен Аваков (8 місце) та мер Києва Віталій Кличко (10 місце).

Медіа-рейтинг персон: січень-травень 2017, усі типи ЗМІ:


Проте якщо брати дані за окремі місяці, то у рейтингу відбуваються зміни. Наприклад, у січні 2017 українські ЗМІ більше писали про президента США, ніш про власного (66390 проти 57565 згадувань відповідно). Головним інформаційним приводом стала інавгурація Дональда Трампа та прогнози-коментарі щодо майбутніх стосунків США з Україною.


Також до ТОП-10 у різні місяці 2017 року потрапляли Роман Насиров, Ринат Ахметов, Валерія Гонтарєва, Держсекретар США Рекс Тіллерсон, президент Сирії Башар Асад, голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, нардеп Надія Савченко, вбитий росіянин Денис Вороненков.


Цікаво, що в україномовних ЗМІ за період січень-травень на другому місці не Путін, а Трамп, хоча й з невеличкою перевагою. А замість канцлера Німеччини Ангели Меркель до ТОП-10 найчастіше згадуваних персон потрапив радикальний депутат Олег Ляшко (див. Графік “Медіа-рейтинг персон: січень-травень 2017, україномовні ЗМІ”)

Медіа-рейтинг персон: січень-травень 2017, україномовні ЗМІ:


Якщо ж подивитися на ТОП-10 персон, які згадуються в українській друкованій пресі, то стає помітним, що “паперові” журналісти більше орієнтуються на українських персонажів. У ТОП-3 з іноземці потрапив лише Путін. Трамп на 5 місці. А більше нікого з іноземців у ТОП-10 немає.


На першому-другому місцих Петро Порошенко та Володимир Гройсман. Також до “друкованих” ТОП-10 потрапили бізнесмен Ринат Ахметов та нардеп Юлія Тимошенко, яких немає у ТОП-10 в інших типах ЗМІ.


Якщо подивитися рейтинги по окремих місяцях, то до “друкованих ТОП-10” також потрапляли: голова НКРЕКП Дмитро Вовк, Арсеній Яценюк, міністр енергетики Ігор Насалик.


Усі рейтинги надані системою медіа-мониторингу та контент-аналізу Semantrum за період січень-травень 2017 року. Якщо є питання щодо методики рейтингу, звертайтеся: info@semantrum.net.

Comments


bottom of page